Noclegownie

Mimo, iż w Polska z każdym rokiem coraz bardziej się rozwija a wielu naszych rodaków decyduję się na zakup lub budowę własnego domu, są wśród nas i tacy, którzy nadal nie mają dachu nad głową. Przyczyn takiego stanu jest bardzo wiele, najczęstszymi z nich są samotność lub upadek jakiegoś biznesu a co za tym idzie utrata pracy. Specjalnie dla takich ludzi powstają różnego rodzaju noclegownie.
Noclegownie spotkać można w bardzo wielu, szczególnie w tych dużych miastach. Są to schroniska dla ludzi, którzy nie są nigdzie zameldowani i w związku z tym nie mają gdzie przenocować. Zdarza się również, iż mieszkający w noclegowniach ludzie, nie dość że nie mają stałego zródła utrzymania, posiadają liczne nałogi np. alkohol, narkotyki, papierosy. Mogą mieć oni także konflikt z prawem.
Noclegownie dla bezdomnych na prowadzenie swojej działalności pozyskują fundusze m.in od różnych sponsorów, a także od władz lokalnych. Oprócz tego, iż miejsca takie oferują swoim podopiecznym bezpieczny nocleg, wypełniają także inne zadania. Przede wszystkim bezdomni mogą liczyć w nich na posiłek i ubranie. Oprócz tego pracownicy noclegowni pomagają im wyleczyć choroby oraz uzależnienia i dopingują w poszukiwaniu pracy.

Dodaj komentarz