Pokój w 5 gwiazdkowym hotelu

Hotele są różne, lepsze i gorsze. Najczęściej ich standard możemy rozróżnić do gwiazdkach. Istnieje pięć stopni standardu hotelowego. Od jednej do pięciu gwiazdki. Hotele z pięcioma gwiazdami należą do tych najlepszy. Sprawdźmy jakie wyposażenie pokoju musi oferować hotel, aby móc pochwalić się pięcioma gwiazdkami.

Pokój musi oczywiście posiadać wyposażenie podstawowe. W jego skład wchodzi łóżko, szafa, szafka nocna, stolik, biurko, krzesło, fotel, lustro, wieszaki, lampę nocną oraz lampkę do pracy oraz gniazdka elektryczne. To jednak nie wszystko. W pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym powinna znaleźć się także wykładzina lub przynajmniej dywaniki przy każdym łóżku. Okna powinny zapewnia prywatność, to znaczy powinny mieć zamontowane rolety, bądź żaluzje. Dodatkowo oczywiście na każdego gościa powinna czekać woda oraz szklanki do pić. W pokoju powinna znaleźć się także lodówka i minibarek.

Hotel nie powinien zapomnieć także o innym wyposażeniu. Gość hotelu powinien posiadać w pokoju telewizję, radio, telefon oraz dostęp do Internetu. Oprócz tego na biurku znaleźć powinien także materiały piśmiennicze, które mógłby wykorzystać do pracy. Garderoba powinna być wyposażona w zestaw do czyszczenia odzieży.